שלום חברים, חדש בתחום ולהוט ללמוד

שאלות ותשובות בנושא העמותה והפעילויות שלה.

המנהלים: חברי ועד, ועדת ביקורת, מינהלת העמותה

פרסם תגובה
אבינדב
אורח

שלום חברים, חדש בתחום ולהוט ללמוד

הודעה על ידי אבינדב » ה' אוגוסט 16, 2012 9:39 pm

ב"ה

שלום לכולם

שמי אבינדב, ואני מחזיק פינת חי במוסד חינוכי בבקעת הירדן. אהבתי הותיקה היא עופות, אבל היום הרחבתי את הפעילות שלי, וחזרתי הביתה עם נחש (גברת נחש) בואה בהיר ויפה באורך של 70 ס"מ-100 ס"מ.
הבואה הגיעה אלי מסוחר שלא מבין גדול בנחשים, אבל היא חיה אצלו שנה והיא נראית מבריקה, שמנה ויפה, ללא שריטות, פצעים, בעיות עור (עד כמה שאני רואה במבט ראשון).
אני מעוניין להקים פינת זוחלים בפינת החי שלנו. לאחר שקראתי דפי גידול בסיסיים אודות הבואה, עדיין לא ברור לי:
1. האם ניתן להחזיק את הבואה בתנאי בקעת הירדן (מוגנת משמש ישירה, ועם כלי מים, כמובן) במתקן-חצר פתוח (כלומר בטטריום/כלוב תחת גג)?
המשמעות היא טמפרטורה של מעל 40 בקייץ ביום, וכ30 בלילה. בשיא החורף, בדר"כ 20 מעלות ביום, ובלילות קרים ממש כ10 (ואז אפשר, כמובן לחמם, ואשמח לשמוע על דרל החימום המומלצת והאפשרויות השונות).
2. הבחנתי שהבואה אוהבת להצמד לענף שלה. אני מניח שצריך להוריד אותה די בעדינות כדי שלא תשרט או תשבור משהו. עד כמה רצוי/ראוי לאפשר לתלמידים להחזיק את הנחש בידיים, ומתי זה עלול לפגוע בו או לרום לעקה?
3. מבחינה חינוכית הייתי רוצה להביא את הגברת לידי השרצה. מאיזה גודל זה אפשרי, ומה התנאים הדרושים? האם ניתן לשכן אותה דרך קבע עם זכר?

תודה רבה ואשמח לכל המלצה ודיעה, הערה והארה.
מי שמעוניין לבקר בפינת החי שלנו או לחלופין לסייע בהקמת מדור הזוחלים או פינות אחרות, אשמח שיצור איתי קשר באישי (אני מניח שיש בפורום הזה גם תיבה אישית) :)

כל טוב

3.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד